Milli Eğitim Bakanlığından Önemli Açıklamalar

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) öğretmenleri ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanlığın resmi sitesinden yapılan açıklama doğrultusunda, mazerete bağlı il içi/il dışı atamaları ve alan değişikliği konusunda öğretmenlere yeniden hak tanınacağı belirtildi. Bakan Yılmaz’ın verdiği onayla öğretmenlerin yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla, ataması gerçekleştirilmeyen öğretmenlerin durumu 5 Eylül itibari ile yeniden değerlendirmeye alınacak.

Öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atamalarının başvuru tarihleri 8-12 Eylül olarak açıklandı ve öğretmenler bu tarih aralığında yer değişikliği için başvuru yapacaklar.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN TARİH NE ZAMAN?

Öğretmenlerin alan değişikliği için yaptığı talepler doğrultusunda alan değişikliği başvuru tarihleri 18-22 Aralık 2017 olarak açıklandı. Alan değişikliği talebini gerçekleştiren öğretmenler 19 Ocak 2018 itibari ile ilişki kesip yeni görev yerlerinde göreve başlayacaklar.

ALİ YALÇIN MEB’E TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN yaptığı açıklama doğrultusunda bayram öncesi öğretmenlerin taleplerine olumlu dönüş yapan Bakanlığa teşekkür etti.

İSMAİL KONCUK AÇIKLAMAYI EKSİK BULDU

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK yapılan açıklamadaki eksiklikleri twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile belirtti. Genel anlamda yapılan düzenlemelerin çoğu öğretmenin mağduriyetini gidereceğini ve binlerce öğretmenin mutlu olmasına vesile olacağını dile getiren İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlerin yine unutulduğunu belirtti.

ÖĞRETMENLERİN SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEKİ TALEPLERİ DEVAM EDİYOR

Bakanlığın bayram öncesi yaptığı açıklamanın yetmeyeceğini düşünen öğretmenler sosyal medya üzerinden taleplerini sıraladı. Özellikle sözleşmeli öğretmenlerin ihtiyaç bulunan yerde aile birleşimi yapması için gerekli düzenlemenin ne zaman yapılacağı ve öğretmen atamaları konusunda çok fazla mesaj atıldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise alan değişikliğinin sıkıntıları gidermek yerine yeni sıkıntılar açacağını ve haksızlık olduğunu dile getirdi.

Bu yazı 397 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak