Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınav Tarihi

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Adalet Bakanlığının personel alımı için verdiği ilanın akabinde binlerce kişi bu sınavın ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. İlana göre  başvuru tarihleri  17 Ağustos – 5 Eylül 2017 gerçekleşecek. Sınava yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonları girilebilecek ve sınav giriş belgesi ilgili adalet komisyonu başkanlılarından alınacak.

17 Ağustos 2017 tarihi ile beraber Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları başlamış oldu. 300 personelin alınacağı Adalet Bakanlığı için binlerce aday başvurularına başladı. Adalet bakanlığı personel alımı için gerekli başvuru şartları nelerdir?

Bakanlığın personel ihtiyacını karşılamak için yayımlanan ilana göre başvuru tarihleri  17 Ağustos – 5 Eylül 2017 aralığında olacak. Adaylar sınava Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan adalet komisyonlarından girebilecekler ve sınav giriş belgelerini de ilgili adalet komisyonu başkanlıklarından alabilecekler.

ADALET BAKANLIĞI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve /veya sözlü sınava, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir. EK-1 /A-B-C liste de belirtilen sözleşmeli pozisyonlar da ilk defa istihdam edileceklerin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6’ncı maddelerinde yazılı olan aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

a) Türk vatandaşı olmak,
b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları için KPSS – 2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS – 201 6 ) yapıldığı yılın Oca k ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans , önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmi ş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
d) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1 – A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
f) Kamu haklarından mahrum olmamak,
g) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

PERSONEL ALIMINA DAİR İLAN

Başvuruların sınavın yapılacağı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgisine göre Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. (Sınav başvuruları adalet komisyonu bazında yapılacaktır. Ancak atanmaya hak kazanan adaylar adalet komisyonlarınca merkez adliyelere atanacaktır.)

Bu yazı 308 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak