Öğretmenlerin 2017 Eylül Seminer Yerleri Belli Oldu mu?

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bütün öğretmenler 2017-2018 eğitim öğretim yılına hazırlık seminerlerinin nerede alınacağı konusunu ve tarihini merakla bekliyor. 

2017 Eylül seminerleri nerede alınacak ve hangi tarih itibari ile başlayacak? Öğretmenler bu seminerleri kendi okullarında mı yoksa istedikleri bir ilde alabilecekler mi? Merak edilen tüm sorular ve yanıtları.

2017 Eylül Ayı Seminer Takvimi belli oldu mu?

Mesleki çalışma yönetmeliğinde değişiklik yapılmış ve yapılan değişiklik sonucunda öğretmenler dönem sonu seminerlerinin ilk haftasını kendi okullarında, ikinci hafta gerçekleşen seminerleri ise istedikleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine verdikleri dilekçe doğrultusunda alabileceklerdi. Bahsi geçen yönetmelik uygulandı ve Türkiye genelinde bütün öğretmenler ilk hafta seminerlerini kendi okullarında devam eden günlerdeki seminerleri ise memleketlerinde veya istedikleri başka bir okulda alabildiler.

Aynı yönetmelik ile eğitim öğretim yılının başında gerçekleştirilen mesleki çalışmalar ve yeni eğitim öğretim yılına hazırlık amacı ile düzenlenen seminerlerle ilgili yukarıda bahsi geçen durumla benzerlik gösteren bir madde içermiyor. Kısacası geçtiğimiz eğitim-öğretim yılının sonlarında alınan seminerlerin ikinci haftasında yapılabilen okul değişikliği eylül seminerleri için geçerli olmayacak. Sonuç itibari ile mevzuat gereği öğretmenlerin bayram tatilinin bitiminin ardından 5 Eylül salı günü itibari ile kendi okullarında gerçekleştirilen yeni döneme hazırlık seminer çalışmalarına katılma zorunlulukları bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Eylül Semineri İçin Değişikliğe Gidebilir

Bakanlığın istemesi durumunda yeni bir yazı ile öğretmenlerin 2017 eylül semineri öğretmenlerin istedikleri bir yerde almalarına imkan tanıyabilir. Bayram tatilini memleketlerinde geçirecek olan öğretmenler değişikliğin olmaması durumunda 5 eylül tarihinden itibaren okulların açılacağı 18 Eylül pazartesi gününe kadar kendi okullarında gerçekleşecek olan yeni eğitim-öğretim yılına hazırlık seminer ve çalışmalara katılmak zorundalar.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet içi Eğitim Yönetmeliğini okumak için TIKLAYINIZ.

Seminerlerle ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda sinavegitimi.com platformu olarak bilgilendirme yapacağız.

 

Bu yazı 441 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak