2017 PMYO Sınav Sonuçları Açıklandı.

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

2017 yılında gerçekleşecek olan 2.500 polis alımı için yapılan PMYO sınav sonuçları açıklandı. Yedek adayların Polis Meslek Yüksek okulunun resmi internet sitesini kontrol etmesi gerekiyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı için gerçekleştirdiği Polislik Sınavı sonuçlarını açıkladı. Bu kapsamda 2.250 erkek polis memuru, 250 kadın polis memuru ve Emniyet Teşkilat Personeli şehit ve vazife malullerinin eş veya çocuklarını da kapsayan alımların ilk adımı gerçekleştirildi.

Sınav sonuçları adaylara posta yoluyla bildirilmeyecek ve resmi internet sitesi üzerinden ilan edilerek tebligat niteliği taşıyacaktır.

Asil 2.500 polis adayının yanı sıra yedek planlamalara ilişkin sonuçlarda Polis Akademisinin resmi internet sitesinde yayınlanacak olup yedek olarak planlanan adaylarında “pa.edu.tr” Polis Akademisi resmi internet sitesini takip etmelerinde yarar var.

Asil olarak sınavı geçen ve polis olma hakkı kazanan adayların kayıt sırasında eksik belgelerinin bulunması durumunda veya intibak eğitimi için bildirilen güne kadar başvuruda bulunmayan, kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya kayıt yaptırmayan, yönetmelik ve mevzuat gereği PMYO öğrencisi olma şartlarını sağlık kurulu raporu ile taşımadığı belirlenen adayların yerine puan önceliğine göre yedek adaylar çağırılacaktır.

2017 Yılı Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Öğrenci Adaylığı Giriş SINAVI ADAY SINAV SONUÇ ALMA SİSTEMİ ile sonuçları öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Adaylar sınav sonuç belgelerini e-devlet sistemi üzerinden de alabilirler.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Bu yazı 305 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak