Üniversite sonuçları hatalı açıklandı.

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:3/5]

Hayallerine ulaşmayı arzulayan ve milyonlarca öğrencinin geleceğini etkileyen üniversite sonuçları ÖSYM tarafından hatalı bir şekilde açıklandı.
Üniversite tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte bazı öğrenciler sevinirken bazıları ise umutlarını bir sonraki seneye bıraktı.

Sonuçların akabinde ÖSYM büyük bir skandala imza atarak ek puanın eklenmediği öğrencilerin saptandığını ve yeni sonuçların yayınlanması ile beraber 1110 adayın yerinin değiştiği, 1628 adayın ise bir programa yerleşememişken yeni sonuçlar ile beraber üniversiteyi kazandığı belirlendi. 

1499 Adayın Sevinci Kursağında Kaldı!

Ilk açıklanan sonuçlara göre üniversitenin bir bölümüne yerleşmeye hak kazanan 1499 aday düzenlenen sonuçlarla beraber hayallerini seneye bırakmak durumunda kaldı. 

Tablo C-6 nın puan türüne göre alan ve dallara göre ek puan kullanılabilecek bölümlere “ek puanlı yerleştirme” yerine “ek puansız yerleştirme” puanlarının kullanıldığı ve hatanın da bu durumdan kaynaklandığı belirtilmiştir. 

ÖSYM’den yapılan açıklamada ise “Konu ile ilgili bütün adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11.00 gibi yeniden sisteme yüklenmiştir. Bu hatadan etkilenen bütün adaylardan özür diler, bilgilerine saygıyla sunarız.” denilmiştir.

Bu yazı 307 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak