Ehliyet Sınavında Nelere Dikkat Edilmeli?

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:2/5]

Motorlu taşıtlar için alınan ehliyet sınavında adayların nelere dikkat etmesi gerekir?

Ehliyet sınavı genel anlamı ile kolay ve herkesin geçebileceği basit konuların sorulduğu bir sınavdır. Toplamda 50 soru sorulur ve genel hatları ile trafik ve ilk yardım, motor bilgisi ve trafik adabı ile ilgili konulardan sorular gelir. 

Ehliyet alma hayali kuran adaylar genellikle heyecandan veya başaramam korkuları yüzünden bu sınavda başarısız olabiliyorlar.

Ehliyet sınavında başarılı olmak için yapılacak basit 3 temel husustan bahsetmek istiyorum.

Önceki makalelerimizde de bahsettiğimiz üzere sürücü kurslarının verdiği konu anlatım kitaplarında önemli olan noktaların altını çizin veya küçük bir not defterine kısa notlar alın.

Çıkmış sorular ehliyet sınavında büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden önceki yıllarda çıkan soruların toplandığı havuzdaki bütün soruları çözmeyi deneyin. Buna ek olarak yanlış yaptığınız soruları mutlaka irdeleyin ve neden yanlış yaptığınızı anlayın.

Ehliyet alma konusundaki en büyük engel başarısız olacağım hissidir. Bu korkuyu yenmeden, ben bu sınavda başarılı olacağım demeden bu sınavda ve direksiyon sınavında başarıyı yakalayamazsınız. Sınav endişesi ve kaygısı en başarılı adayları bile başarısız edebilir. Bu endişe ile baş etmenin farklı yol ve yöntemleri mevcuttur. Eğer ileri düzeyde bu sıkıntıya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız profesyonel destek almanızda yarar var.

Sınav Kaygısı ile baş etmenin farklı yollarını incelemek için TIKLAYINIZ.

Bu yazı 400 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak