Beklenen 2017 LYS Sonuçları Bugün Açıklanacak

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

26 Temmuz tarihinde noktalanan 2017 LYS maratonunda son kulvar bugün aşılacak. Merak edilen soru ise 2017 LYS tercih sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı.

2017 Lisans Yerleştirme Sınavı tercih sonuçları bugün 8 Ağustos Salı günü açıklanacak. YÖK tarafından yapılan kesin bir açıklama olmamakla beraber sonuçların en erken 17.00 en geç ise 21.30’a kadar açıklanması bekleniyor.

NOT: SONUÇLAR AÇIKLANIR AÇIKLANAMAZ SITEMIZ ARACILIĞI ILE OGRENEBILIRSINIZ.

ÖSYM resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı.

Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman

Üniversitelerin ortak bir kayıt tarihi olmamakla beraber en geç eylül ayının ilk haftasında kayıt/kabul işlemleri başlamış oluyor. Kazanılan üniversitenin ilgili bölümünün öğrenci işlerini arayarak veyahut internet sitelerini ziyaret ederek başvuru için gereken evrakları ve kesin tarihi öğrenebilirsiniz. 

Devlet üniversitelerine elektronik ortamda önkayıt işlemleri 11-16 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

Üniversiteler için e-kayıt işlemleri e-devlet sistemi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifre ile giriş yaptıktan sonra “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” bölümünden yapılabilecek.

2017 LYS EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

Sonuçların açıklanmasının ardından herhangi bir bölüme yerleşemeyen ve boş kalan bölümlerin kontenjanları belirlenecek ve bunun akabinde ek yerleştirme işlemlerine başlanacak.

2017 LYS SONUÇ ERKANI IÇIN TIKLAYINIZ.

Kayıt işlemleri İçin Gereken Evraklar

Öğrencinin ÖSYS Sınav Başarı Belgesi, mezun olduğu okuldan alınan imzalı/mühürlü diplomanın aslı, ikametgah, askerlik belgesi veyahut askerlik yaşı gelmiş kimseler için askerlik şubesinden alınacak “fakülte veya yüksekokula kayıt olmasında askerlik konusunda bir sakınca olmadığına dair” belge, son altı ayda çekilmiş 12 adet vesikalık fotoğraf ve üniversitenin istediği diğer kayıt evrakları.

2017 LYS Sınav sonuçları açıklandı. YUKARIDAKİ ADRES ÜZERİNDEN SONUÇLARI ÖĞRENEBILİRSİNİZ.

Bu yazı 258 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak