LYS Tercih Sonuçları ve Üniversitelerin Kayıt işlemleri 

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

​2017 Lisans Yerleştirme Sınavında tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih ne zaman? Adaylar üniversite kayıt işlemlerini hangi tarihte gerçekleştirecekler? Kayıt işlemleri E-Devlet sistemi yardımıyla ve üniversitelerin kayıt bölümünden gerçekleştirebilecek.

LYS tercihlerinin 2 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacağı düşünülüyordu.

Lys tercih sonuçlarının açıklanmamasının ardından internet ve sosyal medya üzerinden bir çok eleştiri geldi. Sonuçların açıklanmamasına yapılan eleştirilerin akabinde ÖSYM sınav merkezi ilk defa sonuçların açıklanacağı tarihi açıkladı. 

LYS tercih sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

LYS tercih sonuçları konusunda kesin bir tarih belirtilmedi fakat kamuoyunda oluşan kanı sonuçların bu hafta açıklanacağı yönündeydi. Yüksek Öğretim Kurumu kamuoyundaki eleştiri ve tartışmalara son noktayı koydu. İnternet üzerinden yapılan açıklamada üniversite kayıt işlemlerinin 11 Ağustos 2017 tarihinde başlayacağı duyuruldu.

Bu açıklama ile birlikte tercih sonuçlarının en geç 11 Ağustosta duyurulacağı ve öğrencilerin üniversite kayıt işlemlerinin bu tarihle beraber başlayacağı kesinleşmiş oldu.

Öğrencilerin kayıt sürecinde sıkıntı yaşamamak için üniversitelerin internet sitelerinden ön kayıt işlemi olup olmadığını mutlaka kontrol edilmeli ve başvuru için gereken evraklar öğrenilmelidir. İnternet üzerinden bu bilgilerin edinilmemesi durumunda ilgili üniversitelerin öğrenci işleri aranarak üniversite başvurusunda gereken evrakların tespiti sağlanmalıdır.

Bu yazı 268 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak