Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Bugün Açıklanacak

Paylaş
 
[Toplam:2    Ortalama:3/5]

Öğretmen olma hayalleri kuran yüz binlerce Eğitim Fakültesi ve ilgili bölümlerden formasyon eğitimi alan adaylar için bekleyiş bugün sona eriyor. 20.127 Sözleşmeli Öğretmen alımı için geçtiğimiz günlerde okul tercihleri yapılmıştı. Sözleşmeli Öğretmenlik Atama sonuçları ise bugün açıklanacak. 

 

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması bugün gerçekleşecek.

MEB tarafından yayınlanan sözleşmeli öğretmen atama süreci terichleri 10-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. İlk olarak GK-GY ve Eğitim Bilimleri sınavlarına giren adaylar ardından ÖABT’ye (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) girdiler. Ardından gerçekleşen mülakat sonuçları ile ilk etapta 15 bin ardından da ek atama gerçekleşmişti. Ekim atamasında alınan sınav puanı ile yeniden mülakata giren adayların tercihleri geçtiğimiz günlerde alındı. 20 bin 127 Sözleşmeli Öğretmen Alımı sonuçları ise bugün gerçekleşecek.

Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimi doğrultusunda gerçekleşen süreçte sonuçların açıklanacağı tarih geldi çattı. Merakla sonuçları bekleyen adaylar bilgisayar başında sonuçların açıklanacağı saati sabırsızlıkla beklemeye başladılar. Ataması gerçekleşecek olan Sözleşmeli Öğretmenlerin eylül ayı itibari okulların açılması ile birlikte göreve başlamaları düşünülüyor. Ataması kesinleşecek öğretmenler gerekli evraklar ile ataması gerçekleşen il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince onay sürecine girecekler.

                                       Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Sonuçları

Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Sonuçlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçlarının açıklanması geçtiğimiz dönemlerdeki gibi öğleden sonra gerçekleşmesini tahmin ediyoruz. Geçtiğimiz dönemlerdeki sonuçlar saat 17.00-19.00 saat aralığında duyurulmuştu. Adaylar sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden veya ilk atama sistemi üzerinden öğrenebilecekler. Ayrıca bakanlığın sosyal medya mecralarından da aynı şekilde duyurusunun yapılacağını belirtebiliriz.

Güncelleme: Sonuçların saat 16:30 itibariyle açıklanacağı belirtildi.

Sonuçlar açıklanır açıklanmaz sorgu ekranını sinavegitimi.com platformu üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Hüseyin Alp dedi ki:

    Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarında umarım hakkaniyetli davranırlar ve liyakat sahiplerini öğretmen yaparlar. Dhkpc ve fetö gibi hainlerin yerini Milletini seven ve idealist öğretmenler alır.

Bir yorum bırak