Hainler Necmettin Öğretmeni de Şehit ettiler!

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

19 Haziran tarihinde öğrencilerinin karnelerini dağıttıktan sonra Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane’ye giderken bölücü terör örgütü pkk tarafından aracı ateşe verilen Necmettin Yılmaz’ın naaşı Pülümür kırsalında bulundu.

Yıl sonu seminerini almak için memleketi Gümüşhane’ye giden ve ekim ayında sözleşmeli sınıf öğretmeni olarak atanan Necmettin Yılmaz ile ilgili acı haber geldi. Arama faaliyetleri sırasında Tunceli-Pülümür kırsalında geçtiğimiz günlerde bulunan erkek naaşının kaçırılan Necmettin Yılmaz’a ait olduğu adli tıp kurumundan gelen raporla kesinleşmiş oldu.

Olayın yaşandığı Pülümür Çayı’nın 25. kilometresinde bulunan naaş ile şehit öğretmenden alınan DNA örnekleri önce Malatya Adli Tıp Kurumu’nda daha sonra da İstanbul’da yapılan incelemeler sonucunda bu sabah naaşın Necmettin Yılmaz’a ait olduğu belirlendi.

Yapılan açıklamaya göre: “Naaştan ve Necmettin Yılmaz’ın babasından alınan numuneler, İstanbul Adli Tıp Kurumuna DNA incelemesi içingönderilmişti. Bu sabah kesinleşen sonuca göre, 16 Haziran 2017 tarihinde teröristlerce kaçırılan öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’a ait olduğu kesinlik kazanmıştır. Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz günlerde Batman’ın Kozluk ilçesindeki hain saldırıda da Aybüke öğretmenimiz şehit edilmişti. Şehit öğretmenler kervanına Necmetin Yılmaz’ı da uğurlamış olduk.

Başta şehit öğretmenimizin ailesi ve sevdikleri olmak üzere Milli Eğitim camiasının ve Milletimizin başı sağ olsun. 

Bu yazı 299 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak