Açık Öğretim Fakültesi Üç Ders Sınavı Ne Zaman?

Paylaş
 
[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) 3 ders sınavının tarihi ne zaman? Öğrenciler Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınav giriş belgelerini nerden temin edecekler?

Anadolu Üniversitesini açıktan okuyan öğrenciler sınav için geri sayıma başladılar. Peki 3 ders sınavı nedir? Anadolu üniversitesinden mezun olmak isteyen öğrencilerin alttan kalan en fazla 3 ders için girdikleri sınavın adıdır. AÖF öğrencileri kaldıkları en çok 3 dersi bu sınav sayesinde verip mezun olabilecekler. Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmasına bir dersi kalanlar için tek ders sınavı olarak yapılan sınav geçtiğimiz yıldan itibaren 3 derse çıkarılmıştı.

Açık Öğretim Fakültesi üç ders Sınav Tarihi Ne Zaman?

Anadolu üniversitesinde Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler mezun olmak için girecekleri AÖF 3 ders sınav tarihi 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü yapılacak. Bu sınava yurtdışında girecek öğrenciler ise 13 Ağustos tarihini beklemek zorundalar.

AÖF 3 Ders Sınav giriş belgesi sınavdan 1 hafta önce Anadolu Üniversitesi resmi sitesi aracılığı ile temin edilebilecek.

SINAV ŞARTLARI NELER?

Anadolu Üniversitesini bitirmek isteyen öğrencilerin her iki döneminde de başarısız oldukları dersler için kayıt yaptırması gerekmektedir. Mezun olacağı günü iple çeken öğrenciler için üniversitenin sitesinden bir duyuru yayınlandı. Bu bilgilendirmeye göre, dersden DZ veya YZ alan öğrencilerin 3 ders sınavına girme hakkının bulunmadığı belirtildi.

Cezaevinde/tutukevinde bulunan mahkumların sınavları da yine aynı tarihte bulundukları cezaevlerinde yapılacak.

AÖF 3 Ders Sınavı Giriş Belgesi

  • Öğrenciler 3 ders sınavı için sınava giriş belgelerini http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından veya AÖF bürolarından alabilecekler.
Bu yazı 465 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. AÖF 2017 dedi ki:

    Açık öğretim Fakültesi 3 ders sınav kayıtları nasıl yapılıyor?

Bir yorum bırak