ÖABT (Alan Sınavı) Sınav Giriş Yerleri

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

2017 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Öğremenlik Alan Bilgisi sınavına girecek adayların sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) sınavının 15 temmuz anma günü münasebetiyle iptal edileceği bilgisi dolaşıyordu. Fakat bunun gerçeği yansıtmadığı yetkililer tarafından belirtildi. 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşecek olan ÖABT sınavının giriş yerleri açıklandı.

2017 KPSS ÖABT 16 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz dönemlerde GK-GY ve Eğitim Bilimleri sınavına giren Eğitim Fakültesi mezunları ve ilgili bölümlerden formasyon eğitimi alan öğretmenler 20.000 öğretmen kontenjanına girebilmek için ter dökecekler. Sınava girecek öğretmenlerin sınav giriş belgelerini bugün itibariyle ÖSYM’nin Aday İşlemler Sistemi (AİS) ais.osym.gov.tr adresinden T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri yardımıyla temin edebilecekler. Sınava girecekleri bina ve salon bilgilerinin saat 14:30 itibari ile yayınlanması bekleniyor.

DİKKAT!

2017 KPSS ÖABT sınavının 16 Temmuz Pazar günü sabah saat 10.00 itibari ile başlanacağı ve adayların 15 dakika önceden salonlardaki yerlerini almaları konusunda ikazlar yapıldı. Yani adayların en geç 9.45 itibari ile salonlarında yerini almayan kişiler sınava alınmayacaklar.

MÜLAKATLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖABT sınavının hemen ardından GK-GY, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavlarından 60 puan üzeri alanlar mülakatlara çağrılmaya hak kazanacaklar. Daha sonra ilgili bölümlerin kontenjanlarının 3 katı oranında aday mülakata girmeye hak kazanacak. Örnek vermek gerekirse eğer 2.000 İngilizce öğretmeni alınacaksa toplamda 6.000 ingilizce öğretmeni mülakata çağrılacak ve 4.000 kişi mülakatla elenmiş sayılacak.

Mülakattaki son düzenleme ile istisnai durumlar dışında +5 ve -5 puan uygulamasına geçildi. Yani KPSS sınavının ortalaması 60 olan bir kimseye mülakat komisyonu en fazla 65, en az ise 55 verebilecek.

Mülakatların tarihi netlik kazanmadı. Milli Eğitim tarafından komisyonlar kurulduğu anda ayrıntıları web sitemiz aracılığı ile öğrenebileceksiniz.

Bu yazı 546 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Öykü dedi ki:

    Kaynağı nedir acaba?

Bir yorum bırak