2017 Dikey Geçiş Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Üniversitelerin ön lisans eğitiminin ardından 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler için yapılan 2017 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Ne zaman yapılacak?

Ön lisans eğitimini lisans ile tamamlamak isteyen üniversite adayları için yapılan ve ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavını adaylar sabırsızlıkla beklemeye başladılar.

DİKEY GEÇİŞ SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

DGS 2017 için 23 Temmuz 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavda binlerce öğrenci 4 yıllık diploma alabilmek için çaba harcayacak.

 

DGS SINAVI GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

2017 DGS sınavına giriş belgesi almak isteyenler sınavdan 1 hafta önce belgelerini internet üzerinden alabilecekler. Sınav merkezleri açıklanır açıklanmaz detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

DGS adayları sınav giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri  sisteminden alabilecekler. Kimlikleri ve sınav giriş belgelerinde resim olması önem arz ediyor. Eski kimliklerde resmi bulunmayan adaylar veya güncel bir resme sahip olmayan adaylar sıkıntı yaşamama adına son hazırlıklarını yapmalılar.

ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bütün sınavlarda olduğu gibi adayların 15 dakika önce sınav merkezlerinde yerlerini almaları önem arz etmektedir. Geçtiğimiz sınavlarda yaşanan mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması için adayların erkenden yola çıkıp Sınavların Yapılacağı okullarda yerlerini almalarını tavsiye ediyoruz.

NOT: Adaylar sabah saat 9.45’den sonra binalara alınmayacak. 

Bu yazı 220 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak