AÖL 2017 3. Dönem Soru ve Cevap Anahtarı

Paylaş
 
[Toplam:11    Ortalama:2.9/5]

MEB’in yaptığı Açık Öğretim Lisesi sınavları üç oturum olarak yapıldı. Cumartesi sabah-öğleden sonra, pazar sabah oturumu ile beraber 2017 yılı AÖL açık sınavları tamamlanmış oldu. Soruların yalnızca %20’lik bir kısmı Milli Eğitimin resmi sitesinden yayınlanacak.

1 ve 2 Temmuz 2017’de gerçekleşen Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınav soruları ve cevapları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre bugün öğleden sonra gerçekleşen oturumdan kısa bir süre sonra soru ve cevap anahtarının %20’lik kısmının yayınlanacağını belirtti. 1-2 Temmuz 2017 Açık Öğretim Lisesi sınav soruları ve cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. AÖL sınavında her doğru cevap 5 puan olacak. Sınav değerlendirmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Bu sınavlara giren binlerce öğrenci açık öğretim lisesinden mezun olabilmek için ter döküyor. Sınava girecek adaylar Açık Öğretim Lisesinin resmi web sitesinden aldıkları sınav giriş belgesi ile sınava girdiler.

Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Soru ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Yayınlanacak?

Bakanlıkça yapılan Açık Öğretim Lisesi 1-2 Temmuz 2017 Sınav soruları ve cevap anahtarları pazar günü yapılan oturumdan hemen sonra yayınlanacak. Adaylar sonuçlara aşağıda paylaşılan adres üzerinden ulaşabilecekler.

2017 AÖL SORU VE CEVAPLARI!

Bakanlık tarafından yapılan açıklama sınava giren adayları bir kaç saattir beklemeye sevk etti. 2017 AÖL soru ve cevaplarına öğrenciler kısa bir süre sonra aol.meb.gov.tr web sitesinden ulaşabilecekler.

AÖL 3. DÖNEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Sınav Takvimine göre Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sonuçları 31 Temmuz 2017 Cuma günü açıklanacak.

Öğrencilerin 30 kredilik hakkı bulunuyor. Buda yaklaşık olarak 10-15 ders demek. Bir öğrenci oturum başına 6 sınava girebiliyor. Her sınav için 20 soru soruluyor ve soru başına 5 puan veriliyor. Toplamda ise öğrenciler 100 puan alabiliyor.

Sınav geçme notu 45’tir. 4 kredilik bir dersten 45 alan öğrenci de 100 alan öğrenci de 4 kredi elde ediyor. Eğer üniversite düşünüyorsanız sınavlardan alacağınız notlar diploma notunuzun ortalamasını belirleyeceği için 45 ile yetinmemekte fayda var.

GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanlığından AÖL 3. Dönem Soru ve Cevap Anahtarı Açıklaması

Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre Açık öğretim Lisesi sınavlarında geçme notu 45’den 50’ye çıkarılmıştır. 1-2  Temmuz tarihinde yapılan 2017 3. Dönem AÖL Sınav Sonuçlarının 31 Temmuz tarihinde açıklanacağını duyurdu.

Aşağıdaki linkte Açık Öğretim Lisesi 3. dönem Soru ve cevap anahtarını bulabilirsiniz. PDF formatında bulunan soru ve cevapları görebilmek için bilgisayarınızda PDF okuyucunun bulunması gerekmektedir.

AÖL 3. Dönem Soru ve Cevaplarını Görmek İçin TIKLAYINIZ.

AÖL Nedir?

AÖL, Açık Öğretim Lisesinin kısaltmasıdır. Adından da anlaşılabileceği üzere liseyi açıktan okumak isteyen öğrencilerin eğitim aldığı sistemin adıdır. Liseyi açıktan okuyan bir öğrenci 4 yıllık eğitimin ardından lise diploması almaya hak kazanır.

AÖL’de yılda toplamda 3 sınav yapılıyor. (Ocak, Mayıs ve Temmuz ayları) 3. dönem yani Temmuz ayında gerçekleşen sınava yalnızca 17 yaşını dolduran ve üstü yaşa sahip öğrenciler katılabiliyor.

Lise 1: Açık Öğretim Lisesi: 1. ve 2. dönem
Lise 2: Açık Öğretim Lisesi: 3. ve 4. dönem
Lise 3: Açık Öğretim Lisesi: 5 ve 6. dönem
Lise 4: Açık Öğretim Lisesi: 7. ve 8. dönem

Dönem olarak toplamda: en az sekiz ve üzeri,
Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir.

 

Bu yazı 2122 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir