Gelecek Ay 20.000 Öğretmen Atanacak

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

2016 ekim ataması ve ek atama ile beraber 20 bin öğretmen ataması gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki ay 20 bin alım daha yapacak.

Sivas’da gerçekleşen bir açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Sayın Ismet Yılmaz diğer ülkelere oranla Eğitime ayrılan payın çok yüksek olduğunu ifade etti.

“Öğrencilerimize 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, davranış ve değerleri kazandırmak istiyoruz. Bunun için de biz Türkiye olarak milli gelirin yüzde 5,8’ini eğitime ayırıyoruz. OECD ülkeleri 5,2. Bizden daha az miktarda eğitime pay ayırmakta. Biz onlardan daha çok ayırıyoruz. Bugün 18 milyona yakın öğrenci Bakanlığımızın bünyesinde. 7 milyonun üzerinde de yüksek öğretimde var. Toplam 25 milyonun üzerinde öğrencimiz var. Türkiye’nin yarınını bu 25 milyon insan şekillendirecektir. Daha kaliteli bir eğitim ve öğretimin sunulması, eğitim ortam ve süreçlerinin iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Bu bizlerin asli vazifesidir.” diye konuştu.
Bir yıl içerisinde 20 bin derslik yapıldığını hatırlatan Yılmaz, geçtiğimiz yıl 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını gerçekleştirdik. Mülakatı tamamlanan 20 bin öğretmeni daha önümüzdeki ay atayacağız diye konuştu. Ayrıca gelecek yıldan itibaren 1. 5. Ve 9. sınıflardan başlayarak yeni mufredatın da uygulamaya konacağını ifade etti.

Bu yazı 300 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Hasan Sağ dedi ki:

    Sözleşmeli öğretmen alımlarında mülakata son verildiği söyleniyor. Ne kadar doğru?

Bir yorum bırak