Necmettin Öğretmenden Haber yok

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Geçtiğimiz günlerde yıl sonu seminerini memleketi Gümüşhane’de almak için yola çıkan Necmettin Yılmaz pkk tarafından kaçırılmıştı.

Terör örgütünün haber sitelerinden yayınlanan haberde Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Çiftibaşı köyünde 2016 yılının Ekim ataması ile göreve başlayan Necmettin Yılmazın (23) şehit edildiği haberi verilmişti. Fakat Tunceli Valiliği bu olayı teyit etmedi ve kaçırılan öğretmenin hala yaşadığına ve en kısa zamanda tekrar kurtarılacağını duyurmuştu.


Tunceli-Erzincan yolunun 15. kilometresinde aracı taranıp ateşe verildikten sonra alıkonan Necmettin Yılmaz’ın Gümüşhane/Torul ilçesinin Demir kapı köyünde ikamet eden ve çiftçi olan baba Hamit Yılmaz oğlunun bir an önce serbest bırakılması için Tunceli’ye gitti ve Insan Hakları Derneği’nden yetkililerle görüşüp oğlu için yardım istedi. Daha sonra da Ankara’ya gidip yetkililerden oğlunun bir an önce bulunması için yardım talep etti.

Tunceli’de Hareketli Dakikalar

Valiliğin kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz’ı bulmak için düğmeye bastığı ve sürekli hava hareketliliğinin yaşandığı Tunceli’de bazı kırsal bölgelerde giriş çıkış yasaklandı. 2 gün öncede Ovacık yolunda kömür yüklü bir tırı ateşe veren terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon devam ediyor.

Sosyal medyada sendikalar aracılığı ile başlatılan kampanyalara destekler çığ gibi büyüyor. Özellikle bölgede etkin söz sahibi olan HDP’li ve Eğitim-Sen’li yetkililerden kaçırılan öğretmen için adım atmaları şu ana kadar çok fazla talep aldı.

Bu yazı 258 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak