Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı EBA’dan canlı İzle

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Öğretmenler için düzenlenen seminerlerin son gününde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarın (cuma) EBA üzerinden canlı yayın yapacak.

Bayram sonrasındaki seminerlerin Bakan Yılmaz’ın isteği ile idari izinli sayılmasının ardından yarınki seminer ile öğretmenlerin seminer programı sona ermiş olacak. Seminerlerin son gününde sayın İsmet Yılmaz, Müsteşar Yusuf Tekin gibi EBA (Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden canlı yayına katılacak ve Milli Eğitim camiasına seslenecek. Programın sabah saat 10.00 itibari ile başlaması tahmin ediliyor. Bakan Yılmaz, 2016-2017 genel olarak bu seneki eğitim-öğretim yılı ile ilgili genel durum değerlendirmesi yapacak ve soruları cevaplandıracak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DURUMU NE OLACAK?

Sayın bakan geçen seferki Milli Eğitim komisyonunda sorulan soruya olumlu cevap vermiş ve Ağustos ayını işaret etmişti. Tabi bu durum 2 sözleşmeli evli çift için geçerliydi. Eşi özelde çalışanlar için ise henüz bir düzenlemeden bahsedilmiyor.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ

Geçtiğimiz günlerde Müsteşar Sayın Yusuf Tekin alan değişikliğinin ihtiyaç dahilinde olabileceğini, şu an için böyle bir projenin gündemlerinde olmadığını dile getirmişti. Bakan Yılmaz’ın bugün ki değerlendirmesinin satır başlarında bu sorunun yer alıp almayacağını bilemiyoruz.

İsmet YILMAZ EBA CANLI YAYINI – İZLE

Sayın Bakan İsmet Yılmaz’ı izlemek için EBA (Eğitim Bilişim Ağı) sitesi üzerinden ana sayfadan yayını takip edebilirsiniz.

Canlı Yayın Adresi: http://eba.gov.tr/

Bakan Yılmaz’ın yayının hemen ardından konuşmasının satır  başlıklarını sinavegitimi.com platformundan takip edebilirsiniz. Ayrıca bütün öğretmenlerimize mutlu ve huzurlu bir yaz tatili diliyoruz.

Bu yazı 333 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak