Batman’daki saldırıya 4 Tutuklama

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Geçtiğimiz günlerde Batman’ın Kozluk ilçesinde gerçekleşen terör saldırısı sonucu olayla ilgisi olduğu tespit edilen 4 kişi tutuklandı.

2 askerin ve Aybüke öğretmenin şehit olduğu olaylarla bağlantılı oldukları gerekçesiyle 4 kişi tutuklandı. Batman Valiliği tarafından gerçekleştirilen soruşturma sonucunda Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın da şehit olduğu saldırı ile karakola gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı sonucu 4 kişi tutuklandı. Valiliğin yazılı açıklamasına göre 9 Haziran tarihinde Kozluk ilçesindeki bomba yüklü araçla yapılan saldırıda Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın eğitim şehidi olmuş, bir öğretmen ise hafif yaralanmıştı.

Kanlı terör saldırısını gerçekleştiren bölücü terör örgütü üyeleri aynı zamanda Kozluk Bekirhan Jandarma Karakolu önünde yol kontrolu yapılan arama noktasına düzenlenen bombalı araç saldırısı sonucu iki uzman çavuşun şehit olduğu ve 1 kişininde yaralandığı olayı hatırlatılarak; “Gerçekleşen saldırının hemen ardından, İl Jandarma Komutanlığımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından koordineli bir şekilde başlatılan soruşturma kapsamında yakalanan toplam 7 şüpheliden alınan el svaplarında 4 şüpheli şahısta bombalı araç saldırısında kullanıldığı tespit edilen amonyum nitrat ve TNT artığı tespit edilmiştir. Şahıslar çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. Ayrıca olayla ilgili 29 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Adli işlemler sonucu 2 şüphelinin serbest bırakıldığı, 27 şüphelinin ise adli işlemleri devam etmektedir. İlimizde öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi maksadıyla; bölge halkımızın da desteğiyle bölücü terör örgütü ile mücadeleye aralıksız olarak devam edilecektir.” denildi.

Bu yazı 308 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak