MEB Yeni Müfredat Taslağı Açıklanacak

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı yeni müfredat çalışmasının taslağı hazırlandı. Müfredatın içeriğinin ise bayramdan sonra açıklanacağı belirtildi.

Bakan İsmet Yılmaz, gelecek seneden itibaren uygulamaya konacak olan yeni müfredatla ilgili “Türkiye’nin geleceğini aydınlık kılmak isteyenler, teyit edecektir ki Cumhuriyetin kurulduğu andan bugüne kadar yapılmış en iyi müfredat.” dedi.

Bakanlığın Başöğretmen Salonu’nda organize edilen “Cinnah Genç Yazarlar Ödülleri” programında basın mensuplarının yeni müfredatla ilgili sorularını cevaplayan İsmet Yılmaz, yeni müfredatın okulun ilk senelerine (1. sınıf, 5. sınıf, 9. sınıf) yönelik hazırlıklarının bittiğini belirtti.

Ayrıca Sayın Yılmaz “Tarafsız bir gözle eğitimdeki kaliteyi arttırmayı amaçlayanların doğruluyacağı gibi Cumhuriyet döneminin en iyi müfredatının uygulamaya konacak, Milli Eğitim camiasına emanet edilen bütün evlatlarımızın kurumlarımızca çok iyi bir eğitim vereceğiz” dedi.

Bakanlık olarak çalışmalarda sona gelinen yeni müfredat ile alakalı bir basın toplantısının ramazan ayından sonra düzenleneceğini belirten Yılmaz, konu ile ilgili ayrıntıların bu toplantı vesilesiyle kamuoyuyla paylaşılacağını dile getirdi.

Yeni Müfredat için Öğretmenlere Hizmet içi Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç Dr. Yusuf Tekin eğitim yöneticileri ile Balıkesir’de düzenlenen bir iftar yemeğinde bir araya geldi. Sayın müsteşar tüm eğitim seviyelerini ilgilendiren yeni müfredat çalışmalarının ilk aşamasının tamamlandığını ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile hayata geçirileceğini ifade etti. 4 yıllık çalıştay sonucu eğitim sisteminde yer alan herkesin fikirlerine yer verildiğini belirten Tekin, bütün konuların masaya yatırıldığını dile getirdi. Ayrıca müfredata uygun hazırlanan yeni kitaplarında önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerin sıralarında olacağını söyledi. 

Yeni müfredat programı ile ilgili nelerin değişeceğini ise her ilden en az iki formatör (branş bazında eğitim gören) görev alacak ve öğretmenlere hizmet içi eğitim kapsamında eski-yeni farklarını ayrıntılı bir şekilde anlatacak. Öğretmenlerden hizmet içi eğitimlere katılmayı önemsemesini dile getiren Tekin, milli ve manevi değerlerin çocuklarımıza etkili bir şekilde nasıl aktarılması gerektiğininde ayrıca aktarılacağını belirtti.

 

 

Bu yazı 412 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak