KPSS Sonuçları Bugün Açıklanıyor – 16 Haziran

Paylaş
 
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen KPSS sınavının ardından 24 gün geçti ve sonuçların bugün itibari ile ÖSYM ekranından açıklanması bekleniyor. 

2017 KPSS Lisans sınavına giren adaylar ilk olarak 21 Mayıs tarihinde Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarına girdiler. Daha sonra gerçekleşen Eğitim Bilimleri sınavı ile beraber sonuçların bugün itibariyle açıklanacağı duyuruldu. 15 dakika geç kalanların yine alınmadığı KPSS sınavında adaylar 27-28 Mayıs tarihinde alan bilgisi sınavına girdiler.

ÖABT (Öğrenmelik Alan Bilgisi Testi) Ne Zaman?

Eğitim Fakültelerinden veya ilgili bölümlerden mezun olup formasyon eğitimi alan öğretmenler 16 Temmuz 2017 tarihinde saat sabah 10.00’da Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına girecekler ve 50 soru çözecekler. Geçmiş dönemlerdeki gibi 15 dakika kuralı geçerliği olacağı için adayların 09.45 itibari ile salonda yerlerini almaları gerekmektedir. 2016 yılında gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavından 15.000 sözleşmeli öğretmen atamasının ardından gerçekleşen ek atamanın dışında 20.127 öğretmeninde Ağustos-Eylül ayı gibi göreve başlaması bekleniyor. Bu rakamların yanı sıra 2017 KPSS sınavından 20.000’in üzerinde sözleşmeli öğretmen alımın olacağını bekliyoruz.

KPSS Sonuçlarını Öğren

KPSS Sonuçları ne zaman açıklanacak? Kurum bu sorunun cevabını “KPSS sonuçlarının 16 Haziran Cuma günü (bugün) saat 17.00 itibari ile ÖSYM AİS (Aday işlemleri Sistemi) aracılığıyla TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile öğrenebilecekler.” olarak duyurdu.

ÖSYM AİS ŞİFREMİ UNUTTUM

KPSS sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar T.C kimlik numaraları ve ÖSYM şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Bu yüzden ÖSYM şifresini unutan kişilerin “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklamaları ve daha sonra açılan pencereden T.C kimlik numaralarını ve güvenlik kodunu girmeleri gerekmektedir. İleri butonuna bastıktan sonra kimlik bilgilerinin kontrol edilmesi için açılan bölümden daha önce oluşturulan “Güvenlik Sorusu” kontrol bölümüne doğru cevabın girilmesi ile yeni şifre temin edilebilir.

Bir diğer yol ise en yakın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okul veya kuruma giderek (ÖSYM MERKEZİ SAYILAN) veya ÖSYM bürolarına giderek şifrenin yeniden temini sağlanabilir.

ÖSYM Giriş için TIKLAYINIZ.

KPSS Sonuçlarını Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Bu yazı 267 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak