PYBS Soru ve Cevap Anahtarları (2017)

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Millli Eğitim Bakanlığı tarafından 10 Haziran 2017 Cumartesi günü yani bugün 14.00’de gerçekleşen PYBS (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) soru ve cevapları ile sonuçlarının açıklanacağı tarih merakla bekleniyor.

5,6,7,hazırlık sınıfı,9,10,11. sınıfların katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavında öğrencilere toplamda 100 soru soruldu ve 120 dakikalık süre verildi. İlkokul öğrencileri Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Filimlerinden sorumlu tutulan öğrenciler soruların cevaplarını açıklandığı an itibari ile MEB (Ölçme , Değerlendirme, ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü) web sitesi ile öğrenebilecekler.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Soru ve Cevap Anahtarı için TIKLAYINIZ.

BURSLULUK SINAV KONULARI NELER?

Lise öğrencileri Türk Edebiyatı-Dil ve Anlatım-Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya ve Biyoloji), Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) konularından sorumlu tutuldular.

BURSLULUK SINAVI NEDİR?

PYBS (Parasız yatılılık ve bursluluk sınavı) olarak bilinen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınav ile alt gelir sahibi ailelerin çocuklarına devlet yurtlarında ücretsiz barınma imkanı sağlayan ve her ay önceden belirlenmiş bir miktarın burs olarak verilmesine ve okumasına olanak sağlayan sistemin adıdır. Öğretmen çocukları bu sınavda MEB’e özel kontenjandan faydalanıyor ve diğer öğrencilere oranla avantaja sahip oluyorlar.

PYBS SONUÇLARI

Sonuçlar açıklandığı takdirde sinavegitimi.com platformu  olarak sonuçları bir an önce sizlerin ilgisine sunacağız.

Bu yazı 297 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak