20 Mayıs MEB Ehliyet Sınav sonuçlarını Öğren

Paylaş
 
[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

20 Mayıs 2017 tarihinde MEB tarafından gerçekleştirilen Ehliyet Sınav sonuçları açıklandı. 50 sorudan sorumlu tutulan adaylar soruların 35 tanesini doğru cevapladığı takdirde direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığının koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve 20 mayıs tarihinde gerçekleşen MEB Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı. Adaylar sınava itirazlarını 10 iş günü içerisinde bildirmeleri gerekiyor.

MEB EHLİYET SINAV SONUÇLARI ÖĞREN

Ehliyet almak isteyen adaylar sınav sonuçlarını bakanlığın resmi sitesinden T.C kimlik numarası yardımıyla öğrenebiliyorlar. Bakanlık resmi sitesine gitmek için lütfen TIKLAYINIZ.

2017 yılında gerçekleştirilen ilk iki sınav 11Şubat ve 20 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Milli Eğitimin sınav takvimine göre bu yılın gelecek sınav tarihleri ise 9 Temmuz ve 23 Aralık. Bütün sınavlar saat  14:00 itibari  ile başlayacak.

Adaylar direksiyon sınav tarihlerini bağlı bulundukları sürücü kursundan öğrenebilirler.

DİREKSİYON SINAVI

Yazılı sınavı geçen adaylar bağlı bulundukları sürücü kursu aracılığı ile bir tarih ve saat alacaklar. Belirlenen tarihte ve sınav saatinden 15-20 dakika önce adayın direksiyon sınavının gerçekleşeceği yerde olması gerekiyor. Adayların sınavdaki en büyük endişeleri heyecan. Direksiyon çalışmalarında gayet başarılı olan adaylar bile heyecan yüzünden bu sınavdan başarısız olabiliyor.

Direksiyon sınavında adaylara ilk önce aracın bazı bölümleri (motor, donanım ve araçta bulunması gereken diğer aksamlar) sorarlar. Daha sonra aracın başına geçen adaydan arabayı başarılı bir şekilde sürmesi bekleniyor. Adayları en çok zorlayan iki bölüm ise arabayı yokuş yukarı hareket ettirmek ve park etmek. Geri geri gitmek ve sollamalarda, şerit değiştirmelerde sinyal vermek, ehliyet kemerini takmak, aynaları ve koltuğu kendine göre ayarlamak ise kontrol edilen diğer başlıklardan sadece bir kaçı.

 

Bu yazı 318 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak