TEOG SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI | Tıkla – Öğren

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavının sonuçları bugün açıklanacak. MEB tarafından yapılan duyuruya göre TEOG sınavı bugün saat kaçta açıklanacak?

8 yıllık temel eğitimin ardından öğrenciler iyi bir liseye yerleşebilmek için kıyasıya yarıştılar. İlk TEOG sonuçları açıklandı ve öğrenciler 2. TEOG sınavının sonuçlarını da merakla beklemeye başladı.

Öğrenciler Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Sağlık Meslek Liseleri gibi iyi okullara yerleşmek için alacakları puanı hesaplamaya çalıştılar. Fakat kesin sonucun bugün saat 12:00 itibari ile (31.05.2017) açıklanması bekleniyor. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaların karşılıklarını almak için yaklaşık olarak 2 saat daha beklemesi gerekiyor.

YERLEŞTİRME VE BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN

26-27 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen TEOG sınav sonuçlarının bugün açıklanacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. 20-21 Mayıs tarihinde gerçekleşen mazeret sınavlarının akabinde  kesin sonuçlar saat 12:00 itibari ile Meb resmi sitesinden yayınlanması bekleniyor.

TEOG 2. OTURUM SINAV SONUÇLARINI ÖĞREN | 2017

Öğrenciler teog sonuçlarını e-okul sisteminden öğrenebilecek.Öğrenciler e-okul üzerinden sınav sonuçlarından da öğrenebilirler. Örneğin İngilizce dersinin 2. sınav notu olarak TEOG geçecek. TC kimlik numaraları ve okul numaraları yardımıyla sisteme girip sonuçlara balabilirsiniz.

TEOG SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu yazı 654 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Murat Fidan dedi ki:

    TEOG Sonuçlarına nasıl itiraz ediliyor? Okuldan olur mu

Bir yorum bırak