2017 ALES Sonuçları ne zaman açıklanıyor?

Paylaş
 
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

7 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. Sınava giren adaylar girdikleri sınavın sonucunun hangi tarihte açıklanacağını öğrenmek istiyor.

Siz  değerli takipçilerimiz için 2017 ALES Sonuçları ile ilgili haberimizin ayrıntıları;

2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar döneminin sonuçlarını sınava giren herkes T.C kimlik numaraları ile (https://sonuc.osym.gov.tr) resmi web sitesinden öğrenebilecekler. Sınav giriş belgelerinde olduğu gibi sonuçlarda form olarak adreslere gönderilmiyor. Bu yüzden adaylar resmi site yardımıyla ALES Sonuçlarını öğrenebilirler.

ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat sınav takvimine bakacak olursak 8 Haziran 2017 tarihinde açıklanması muhtemel görünüyor. Sınava girenler daha kapsamlı ve daha fazla insanın girdiği TEOG, LYS-YGS sınavlarının bile erkenden açıklanmasını sebep gösterek sınavın geç açıklanmasını eleştiriyorlar.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

Sınava girilen tarih itibari ile adaylar 3 yıl boyunca ALES’den aldıkları en yüksek puanı geçerli sayabilirler. Örnek vermek gerekirse bu sınava 2 kere girdiniz ve birinden 60 birinden 80 aldınız. Yüksek olan (80) puanınız o sınava girdiğiniz tarihten itibaren üç yıl boyunca geçerli sayılır.

Sonuçlar açıklandıktan hemen sonra sitemiz sinavegitimi.com platformunda yayınlanacaktır. Bu yüzden sitemizi takip etmeyi unutmamanızı tavsiye eder herkese bol şanslar dileriz.

 

Bu yazı 449 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ertuğrul dedi ki:

    Yeter artık açıklansın ALES sonuçları. Ne zaman açıklanacak seneye mi?

Bir yorum bırak