İl içi yer değiştirme yapacak öğretmenler dikkat!

Paylaş
 
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il içi yer değiştirme yapacak öğretmenler için önemli uyarıları ve başvuru şartlarını sizler için derledik.

MEB bünyesindeki insan kaynakları genel müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklama ile kendi isteği ile il içi yer değiştirme yapacak öğretmenleri bir heyecan kapladı. 22 Mayıs itibari ile başlayan başvurularda son başvuru günü 26 Mayıs 2017 cuma. (yarın)

İl içi yer değiştirme yapacak öğretmenlere açıklanan iller hangileri?

3 yıllık görev süresini dolduran öğretmenler hangi illerin açıldığını MEBBİS sistemi üzerinden veya MEB resmi sitesi üzerinden öğrenebilirler. Gerekli şartları yerine getiren ve hizmet puanı tutan adaylar en fazla 40 kurumu tercih edebilecekler.

İl İçinde Yer Değiştirme yapacak öğretmenler için yapılan duyurunun ve başvuru şartlarının tam metnini okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 

İl içi yer değiştirme Kılavuzu 2017

MEB bünyesinde bulunduğu il içerisinde yer değişikliği yapmak isteyenlerin başvuru şartlarını ve yer değişikliği ile ilgili gerekli maddeleri bulabileceği 2017 il içi yer değiştirme kılavuzuna aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan il içi yer değiştirme kılavuzu 2017

2017 MEB İl Dışı Atama Başvuruları ne zaman başlıyor?

26 Mayıs 2017 cuma günü sonlanacak olan il içi yer değiştirmenin aksine il dışı atama başvurularının ne zaman başlayacağı konusu da netlik kazandı. MEB tarafından yayınlanan atama ve yer değiştirme takviminde belirtildiği üzere 2017 yılı il dışı atama başvuru tarihleri 15 Haziran’da başlayıp 21 Haziran 2017 tarihinde sona erecek. Sonuçların da 23 Haziran 2017 tarihinde açıklanmasına yer verilirken ilişik kesme ile ilgili herhangi bir açıklamaya yer verilmedi.

Hangi illerde nereler açılacak?

81 ilin tamamında yer  açılacağı bilgisi gelse de merkez mi ilçe mi olacağı konusunda net bir bilgiye sahip olabilmek için İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin resmi sitelerini ziyaret etmenizde yarar var.

 

Bu yazı 336 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] İlginizi çekebilir: İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME YAPACAK ÖĞRETMENLER DİKKAT! […]

Bir yorum bırak