KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) Sınav Giriş Belgesi edin – 2017

2017 yılında gerçekleşecek KPSS Öğretmenlik Alan Sınav Belgesi indir
Paylaş
 
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen KPSS A (Genel Kültür – Genel Yetenek – Eğitim Bilimleri) sınavlarının ardından öğretmen adayları için KPSS (ÖABT) Sınav giriş belgesi (2017) ÖSYM tarafından resmi sitede yayınlandı.

Eski sistemin aksine öğretmen adaylarının sınav giriş belgeleri adreslerine posta yoluyla ulaştırılmıyor. Adayların sınav giriş yerlerinin ve giriş belgesinin teminini ÖSYM resmi sitesi üzerinden kendilerinin yazdırmaları gerekiyor.

ÖSYM AİS sistemi üzerinden adaylar sınav giriş belgelerini yazdırabilirler.

2017 KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı) Ne Zaman Olacak?

Sınav takviminde öğretmenlik alan bilgisi sınavının 16 Temmuz 2017 pazar günü gerçekleşeceği belirtiliyor. Alan sınavı olan adaylara 50 soru sorulacak. Sınava bugün itibari ile 53 gün kaldı ve adaylar bu sınavda 75 dakika ter dökecekler.

Sınav Sonuçları Hangi tarihte açıklanacak?

Yoğun geçen bir temponun ardından sınava girenler sonuçları yine internet üzerinden T.C kimlik numaraları yoluyla 16 Haziran Cuma günü öğrenebilecekler.

 

2017 KPSS Öğretmenlik Alan Sınav Giriş Yerlerini öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Sınavlar ve Tarihleri:

27 Mayıs 2017 Cumartesi

Sabah: (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) Sınav sabah saat  10.00’da başlayacak.

Öğle: (Hukuk, İktisat ve Maliye) Sınav öğleden sonra saat 14:30 itibari ile başlamış olacak.

28 Mayıs 2017 Pazar:

Sabah: (İşletme, Muhasebe, İstatistik) : Sınav sabah saat: 10.00’da başlayacak.

Sınav Belgelerini almak için son tarih:

23.05.2017 14:00
28.05.2017 9:45
ÖNEMLİ NOT: Sınava girecek adayların mutlaka sınavdan 15 dakika önce sınav salonlarında yerlerini almaları gerekmektedir. LYS ve KPSS-A sınavlarında olduğu gibi sınavdan önceki 15 dakikanın bitiminden itibaren kapılar kapatılacak ve geç kalan adaylar salonlara alınmayacak.
Sınav Giriş Yerini öğrenmek ve Sınav Giriş Belgesini Yazdırmak için TIKLAYINIZ.
Bu yazı 672 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Kazım Şahin dedi ki:

    KPSS ÖABT sınav tarihi ve giriş belgesi için teşekkürler. Bu sınavın akabinde gerçekleşecek mülakat tarihleri belli mi? Daha gecen hafta 2016 kpssye girenler mülakata çağrıldı. Sistemin içine ettiler resmen 😠

  2. Oretmen dedi ki:

    Sınav giriş belgemizi alsak neye yarar? Adamlar KPSS de derece yapanları bile mülakatla eliyor. Sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat yanlışına hükümetin bir an önce dur demesi lazım.

Bir yorum bırak