KPSS Öğretmenlik Mülakat Sonuçları hangi gün açıklanacak?

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar sonuçları nereden öğrenecekler? Hepsinin cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Öğretmen olmak isteyen yüz binlerce aday merakla KPSS mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağını beklemeye koyuldu. Peki mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçmiş atamalarda mülakatlarda verilen farklı puanlar veya öznel görüş farklılıkları bazı adaletsizliklere sebep olmuştu. KPSS sınav puan ortalaması 65 olan bir adaya mülakatta +15 puan verilmiş ve toplamda 80 puanla ataması gerçekleşmişti. Kimi aday ise 70 puan alıp diğer adayları geride bırakmıştı lakin mülakatta aldığı +5 puan ile 75 puan alıp sınavda önüne geçtiği kişilerin gerisine düşmüştü.

KPSS Mülakat Puanında Düzenleme

İsmet Yılmaz ile yapılan bir görüşme sonucu geçmiş zamanda gerçekleşen haksızlıkların önüne geçmek için kpss mülakat puanlarına +5 / -5 puan baremi getirildi. Yani adaylar KPSS puanlarından en fazla +5 puan alacaklar veya -5 puan kaybedecekler. Bu sayede Trabzon’daki bir komisyonun bonkörlük yapmasının önüne geçilecek. Umarım bu söylenenler gerçekten uygulamaya konur ve komisyonlar arasındaki görüş farklılıklarından doğacak puanlama  sisteminin haksızlık oluşturmasının önüne geçilir.

KPSS Mülakat Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Aynı görüşmede Milli Eğitim Bakanı sayın İsmet Yılmaz mülakat sonuçlarının 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü (yarın) açıklanacağını söylemiş. Herhangi bir kesinliği olmasa bile adaylar şimdiden beklemeye konuldu. Bakanlık sitesinden veya herhangi bir resmi kurum tarafından yapılan bir açıklama yok. Sonuçların bu ay içerisinde açıklanacağına kesin gözüyle bakılıyor fakat yarın açıklanıp açıklanmayacağı konusu tam netlik kazanmadı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Nereden Öğrenilir

Öğretmenliğe başlamak için gün sayan adaylar mülakat sonuçlarını bakanlığın resmi sitesinden öğrenecekler. Duyurular bölümünden “Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama” gibi bir bölüm açılacak ve adaylar sonuçları öğrenebilecek.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Bu yazı 452 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Aybuke dedi ki:

    Şu mülakat sonuçları aciklansa da kurtulsak

Bir yorum bırak