2017-2018 TEOG Mazeret Sınav Tarihleri belirlendi

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) birinci ve ikinci oturumları 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Sınavlara giremeyen 8. sınıf öğrencileri için yapılacak olan mazeret sınav tarihleri ne zaman? MEB 2017 Mazeret sınav tarihlerini açıkladı.

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri geçtiğimiz ay içerisinde teog sınavına girdiler. Sınavların ardından öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını; sınava giremeyen öğrenciler ise mazeret sınavının ne zaman yapılacağını merak ediyor. “Yerleştirme ve Nakil işlemleri” hangi tarihlerde gerçekleşecek? Tüm bu soruların cevabını sizler için bir araya getirdik.

TEOG MAZERET SINAV TARİHLERİ 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan 2017 TEOG mazeret sınav tarihleri 20-21 Mayıs 2017 olarak belirlendi. 20 Mayıs tarihinde ilk oturum (Türkçe-Matematik-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), 21 Mayıs tarihinde ise ikinci oturum (Fen Bilimleri-İnkılap Tarihi-Yabancı Dil) sınavları gerçekleşecek. 1 milyonun üzerinde öğrenci sınava girdi ve sonuçları merakla bekliyor.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Geçen ay gerçekleşen TEOG sınav sonuçları Haziran ayının ilk haftasında açıklanacak. Yerleştirme başvuru işlemlerinin ise Temmuz ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Öğrenciler Tercih sürecinde  neler yapmalı?

Tercih süreci sınav kadar önemli ve bazen de sıkıntılı bir dönem olabiliyor. Bu yüzden öğrenciler sınav sonuçları ne olursa olsun (iyi-orta-kötü) iyi bir tercih yapmak zorundalar. Önceki senelerde semtlerinden, evlerinden ve mahallerinden çok uzaklardaki liselere kayıt yaptırmak zorunda kalan öğrenciler olduğu için, özellikle velilerin bu süreçte dikkatli olmalarını ve öğrencilerin isteklerini dikkate almalarını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra okullarınızın rehberlik servislerinden alacağınız rehberlik hizmetleri iyi karar vermenize yardımcı olacaktır.

TEOG ile ilgili sıkça sorulan soruları ve bu soruların cevaplarını görebilmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Bu yazı 386 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak