İsmet Yılmaz’dan Öğretmen Adaylarına Uyarı

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek KPSS A (Öğretmenlik) sınavı için önemli bir uyarıda bulundu.

Bakan Yılmaz Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen Tarihi Kentler Birliği adlı programa katılarak daha sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ÖSYM tarafından uygulanmaya konan 15 dk önce gelme şartı yasal ve öğrencilerin iyiliği için önemlidir vurgusunu yapan Bakan Bey daha sonra mağduriyetler yaşanmasın diye sınava girenlere “Eğer ÖSYM 15 dakika önce sınav yerinde olun diyorsa siz yarım saat önce gidin” uyarısında bulundu. Vaktinden önce giden hiç bir kardeşim mağdur olmaz dedi.

Sınava vaktinde girme uygulamasının sınava herkesin bir arada girmesi, kontrollerin önceden yapılması ve en önemlisi sınava geç gelenlerin sınavda olanların dikkatini dağıtmaması gibi sebepleri gerekçe olarak gösteren sayın Bakan adaylara vaktinden önce gitmeleri konusunda çağrı yaptı.

KPSS A (ÖĞRETMENLİK) SINAVI NE ZAMAN

4 yıllık eğitim fakültelerini bitiren veya ilgili bölümleri bitirip formasyon eğitimi alan öğretmen adayları 21 Mayıs 2017 günü KPSS birinci oturumuna girecekler. (GK – GY- EĞİTİM BILIMLERI)

Adaylar sınavın ilk oturumundan sonra ÖABT’ye (Ogretmenlik Alan Bilgisi Testi) girecekler. (50 soru) Bu sınavın akabinde alacakları puanların ortalamaları ile mülakata çağırmaya hak kazanacaklar.

Süreci yakından takip edebilmek için sınavla ilgili yeni bilgileri öğrenmek için sinavegitimi.com sitesini ziyaret etmeyi unutmayınız.

2017 KPSS SINAV YERI ÖĞRENMEK IÇIN TIKLAYINIZ.

Bu yazı 239 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak