2017 KPSS Sınav Yerini Öğren

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

KPSS A (Öğretmenlik) için adaylar Genel kültür, genel yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarına girecekler. 21 Mayıs 2017 saat sabah 10:00’da başlayacak sınav için ÖSYM bir açıklama yayınlandı.

Bugün saat 14:30 itibari ile KPSS A grubu öğretmenlik sınavına girecek Eğitim Fakültesi mezunları veya  ilgili bölümlerden formasyon eğitimi alan adaylar 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek sınav giriş merkezlerini öğrenebilecekler. GK-GY ve Eğitim Bilimleri sınavlarına girecek adayların saat 10.00’dan 15 dakika önce sınav merkezlerine girişleri bitirilecek. LYS sınavında yaşanan geç kalma krizinden sonra adayların sınav merkezlerine erken gitmeleri gerekiyor. Geç kalan adaylar sınava yine alınmayacak.

Eğitim Bimleri sınavı ise GK-GY sınavlarının hemen ardından yapılacak ve  saat 14:30’da başlayacak. Bu sınavda adaylara toplam 80 soru sorulacak.

KPSS 2017 sınavına nerede  gireceğinizi öğrenmek için ÖSYM’nin resmi sitesine girebilir yada aşağıdaki linke tıklayarak sınav merkezinizi öğrenebilirsiniz.

KPSS SINAV YERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

KPSS Sınavına Girecek Kişilere Uyarılar

Sınava gelirken adayların yanlarında mutlaka kimlik, sınav giriş kartı getirmeleri gerekiyor. Su şişelerinin plastik ambalajları sökülüyor ve kesinlikle herhangi bir ziynet eşya, teknolojik alet, bozuk para ile sınav merkezine girişlere izin verilmiyor.

ÖSYM adayların kalem, silgi, şeker, kağıt mendil gibi ihtiyaçlarını adaylara temin ediyor. Bu yüzden dışarıdan ambalajı sökülmüş su dışında getirmeniz gereken hiç bir şey bulunmuyor.

Bu yazı 336 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] 2017 KPSS SINAV YERI ÖĞRENMEK IÇIN TIKLAYINIZ. […]

Bir yorum bırak