Adaylıktan Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı sonuçları

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Aday öğretmenlik sürecinin ardından öğretmenlerin asli öğretmenliğe geçiş sınav sonuçları için MEBBİS sistemine girmeleri gerekiyor. 

Yeni atanan öğretmenler için uygulanan 1 yıllık adaylık sürecinin ardından aday öğretmenler ilk olarak yazılı sınava giriyor. Yazılı sınavdan başarılı olan öğretmenler daha sonrasında ise mülakata girerek asgari 60 not ortalamasını geçmeleri gerekiyor.

 

MEB Bakan Avcı döneminde şubat ayında 30 bin öğretmen atamıştı. Atanan öğretmenler dönem ortasında atandıkları için ikinci dönemi bulundukları ilde veya üniversite okudukları şehirlerde göreve başlamıştı. Sonrasında ise atandıkları İl/ilçe veya köylere giden öğretmenler girdikleri yazılı sınav sonuçlarını bugün itibari ile MEBBİS sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

100 Sınavdan oluşan Asli Öğretmenliğe Geçiş sürecindeki öğretmenler bugün sonuçları öğrenecekler. 60 veya üzerinde not alan öğretmenler 1 yıllarını doldurduktan sonra adaylık sürecini tamamlamış olacaklar ve ilgili Valilikler tarafından adaylıkları kaldırılacak.

Öğretmenler Adaylık sürecinde başarısız olurlarsa ne olur?

13 aylık süre zarfından sonra yazılı ve sözlü sınavda başarısız olan öğretmenlerin adaylık süreci 1 yıl daha uzayacak. Aday öğretmenler için geçerli olan formları tekrar doldurup doldurmayacakları ve tekrar seminerlere girip girmeleri konusu ise muamma içerisinde.

ADAY ÖĞRETMENLİKTEN ASİL ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ SINAV SONUÇLARI 

Sonuçları öğrenmek için MEBBİS sistemine girebilirsiniz, ya da aşağıdaki linke tıklayarak direkt olarak bu sisteme yönlendirileceksiniz.

MEBBİS

Bu yazı 184 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak