AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

AÖF Sınavının 2017 Vize Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesinin (AÖF) vize sınavları geçtiğimiz haftasonu gerçekleşti. Öğrenciler ekampüs sistemi üzerinden soruları inceleyebilirken açık uçlu sınav soruları ile bu sınavda ilk defa karşılaşan öğrenciler sınavın genel anlamda zor olduğundan da yakındılar.

Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

Anadolu Üniversitesinin (AÖF) vize sınavları 29-30 Nisan 2017 tarihlari arasında gerçekleşti. 4 yanlış 1 doğruyu götürecek mi sorusu hala kafaları karıştırmaya devam ederken, öğrenciler soruların genel anlamda zorluğundan dolayı endişeliydiler. E-Kampüs sisteminin öğrenci otomasyonu sistemi ile soruları inceleyebilen öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor.

Anadolu Üniversitesi Final Sınavı Tarihleri

AÖF sınav takvimine göre final sınavlarının 3-4 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşeceği belirtildi. Tarihlerde olacak olası bir değişikliği süreç içerisinde sinavegitimi.com sitesinden takip edebilirsiniz.

3 Ders Sınavı hakkında bilgilendirme

Anadolu Üniversitesinin resmi sitesince yapılan açıklamaya göre öğrenciler her iki dönem içinde sınava girecekleri derslere kayıt yapmalarının gerektiğini belirtti. Sınav ortalamaları DZ ve YZ olan kişiler 3 Ders Sınavına giremeyecekler.

Kısa cevaplı sorular

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan kısa cevaplı sorularla ilgili bir değerlendirmede bulundu. Rektör, Türk Dili ve Edebiyatı dersinin , Felsefe , Hukuk Tarihi gibi derslerde kısa cevaplı ve açık uçlu soruların bulunacağını belirtti. İki adet kısa cevaplı, bir tane de açık uçlu sorunun öğrencilere yöneltileceğini belirtti.

Bu yazı 243 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak