En iyi LYS ve YGS puan hesaplama siteleri

Paylaş
 
[Toplam:3    Ortalama:2/5]

En iyi ve güvenilir LYS ve YGS puan hesaplama siteleri.

LYS ve YGS uzun ve zor bir maratondur. Bu sınavların akabinde yapılacak tercihlerde sınava çalışmak kadar zor ve meşakatli bir süreçtir. İşte bu yüzden adayların üniversite tercihlerini verirken dikkat etmeleri gereken önemli bir kaç husus vardır. 

 

Yapılan çalışmaların akabinde elde edilen sonuca göre güzel bir tercih yapmayı her aday ister. Fakat çoğu kişi sınavda başarılı olmasına rağmen yapılan yanlış tercihler sonunda hüsrana uğrar. Ya istediği bölüme yerleşemez veyahut istediği üniversiteye yerleşemez. Bu sorunların üstesinden gelmek için adayların yapması gereken 2 önemli adım vardır.

Bizim öğrencilerden beklediğimiz “Kendinizi 10 yıl sonra nerede görmek istiyorsunuz?” sorusuna cevap vermeleri oluyor. Eğer sevmediğiniz bir işi sırf maaşı için veya prestiji olduğu için yapmak istiyorsanız 1-2 yıl sonra hayal kırıklığına uğramanız kuvvetle muhtemeldir. Bu yüzden ilk olarak “ne olmak istiyorsunuz?” sorusuna aklınızla ve kalbinizle cevap vermeniz gerekiyor.

Bundan daha sonra yapmak istediğiniz meslekle ilgili üniversitelerin bölümlerinin puanlarına ve sıralamalarına bakabilirsiniz. Puanlar bazen farklılık gösterseler de sıralama çoğu zaman nokta atışı yapmamızı sağlar. Üniversiteye hazırlanan bütün öğrencilerimize puanın şişebileceğini veya düşük olabileceğini ısrarla söylüyoruz.

Şimdi sizler için puan bazlı veya sıralama bazlı bir kaç LYS ve YGS puan hesaplama sitesi;

1 – Puanza

Bu puan ve sıralama hesaplama sitesi ile bölümlere göre nerede olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

puanza.com

2 – Puango

Taban puanlarını da görebileceğiniz bu sistem ile doğru bir tercih de bulunabilirsiniz.

puango.net

BONUS

3 – YÖKATLAS

Bu site yardımıyla yerleşmek istediğiniz üniversite ve bölüm için kaç doğru, kaç yanlış yapmanız gerektiğinden tutunda, o üniversitenin bölümünün taban puanından ayrılan kontenjana kadar her şeyi görebilirsiniz.

yokatlas.yok.gov.tr

Şimdiden herkese sınavında ve yapacağı tercihlerde başarılar.

Hiç küçük bir tercihin tüm hayatını nasıl değiştirebileceğini düşündün mü? 

 

Bu yazı 647 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak