2017 TEOG 2. Sınav Soruları ve Cevapları (2.DÖNEM)

Paylaş
 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlk dönemin ardından TEOG (Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş) sınavının 2. yapıldı. 26 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen ilk oturumda ortaokul öğrencileri sırası ile Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden 20’şer soruyu çözdüler. 

 

8. sınıf öğrencilerinin uzun bir hazırlık maratonunun ardından girdiği TEOG sınavının soruları ve cevapları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. 26 Nisan Çarşamba günü ilk oturumu, yarın (27 Nisan Perşembe günü) Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ve İngilizce sınavına girecek olan öğrenciler ilk oturumun sonucunu merak içerisinde bekliyor. TEOG 2017’nin cevap anahtarlarının 26-27 Nisan’da gerçekleşen 2 oturumun ardından MEB’in resmi sitesinde yayınlanması bekleniyor.

 

TEOG sınavında Yanlış cevaplar Doğru’yu götürüyor mu?

Öğrencilerin en çok merak ettikleri soru TEOG sınavında doğru cevapların yaptıkları yanlışlar yüzünden gidip gitmediği. Bu sınavların her iki oturumunda da yanlış cevaplar doğru cevapları götürmüyor.  Bu yüzden branş öğretmenleri öğrencilerini soruları boş bırakmamaları konusunda uyarıyor.

 

Ayrıca TEOG’da öğrencilerin aldıkları netler girmiş oldukları dersin 2. sınavı yerine geçiyor. Şöyle ki TEOG İngilizce sınavından 20 net yapan bir öğrenci 20×5=100 Puanı e-okul 2. dönem 2. yazılı notu olarak e-okul’unda otomatik olarak görecek.

 

TEOG puanı nasıl hesaplanır?

Zorlu bir sürecin ardından sınava giren öğrenciler kadar velilerde bu sonucu merak ediyor. Çocuklarının iyi bir liseye adımı atmasını merakla bekleyen veliler MEB’in resmi sitesinde yayınlanacak cevap anahtarları ile çocuklarının emeklerinin karşılığını alıp almadığını görecekler. Soru ve cevaplar yayınlanır yayınlanmaz TEOG puan hesaplama robotunu sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

2017 TEOG 1. Oturum TÜRKÇE cevap anahtarı için TIKLAYINIZ.

2017 TEOG 1. Oturum Matematik cevap anahtarı için TIKLAYINIZ.

2017 TEOG 1. Oturum Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi cevap anahtarı için TIKLAYINIZ.

 

Soru ve cevap anahtarları kısa bir süre içerisinde EBA üzerinden yayınlanacak.

 

Öğrenci Yorumları

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş sınavının ilk oturumunda öğrencileri en çok zorlayan dersin Matematik olduğu kesinleşti. Öğrencilerin büyük bir bölümü Matematik’in çok zor olduğunu ve bazı soruların çok zaman kaybettirdiğini belirtti.

 

Türkçe sınavında ise Vurgu sorusu öğrencilerin kabusu oldu.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin sınavında taassup nedir sorusu öğrencileri zorladı. Kan bağışı yapılan kuruma Yeşilay cevabı verenler ise yanıldı.

Bu yazı 443 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. TEOG Mağduru dedi ki:

    TEOG sınavına girdim bugün. Matematik gerçekten çok zordu vaktim yetmedi 🙁

Bir yorum bırak